en güzel çizgi film izleme sitesi.

çizgi film

Kaşif Dora 72. bölüm – Maya Krallığında Top Şampiyonası

Çizgi film hakkında bilgi


kaşif dora
72. bölüm özeti

dora
ve buts bu bölümde çok farklı bir oyun oynamaktadırlar. Oyun maya krallığı zamanında keşfedilmiş top oynama oyunudur, oyunu mayalar hakkındaki kitaptan öğrenmiştir. Oyunda amaç topu ağaca bağladıkları halka biçimindeki daireden kalçalarıyla vurarak geçirmektir. Topa kalçalarıyla vurmadan öncede kalçalarını sallamaları gerekmektedir. Günümüzdeki futbol ile basketbolun karışımına yakın bir oyundur. Dora ve buts sırayla kalçalarını sallayıp topa vurrular ve top halkadan geçer. Daha sonra kaşif dora kitapta okuduğu hikayeyi buts’a da anlatır. Bundan çok zaman önce maya krallığında yaşıyan iki ikiz kardeş varmış. Bu ikizler çok iyi top oynarlarmış ve oyunlarını geliştirmek için hergün idman yaparlarmış. o kadar güzel top oynarlarmışki güneş ve ay hergün onları izlemekten büyük keyif alırlarmış. Bu ikizlerin ismi hom ve balan mış. Maya krallığında her sene top oynama yarışmaları düzenlenirmiş ve bu yarışmayı her sene aynı kişi kazanırmış bu çocuğun ismi peç miş. Ama peç çok kurnaz bir çocukmuş ve yarışmayı her sene kazanmasına rağmen hiç idman yapmazmış, oyunu kazanmasının sebebi ise hile yaparak sihirli top kullanmasıymış. Yine bu yarışmanın vakti geldiğinde hom ve balan yarışmaya katılmak içinmüracat etmişler ama yarışmanın bir kuralı varmış her yarışmacı grupta beş tane sporcu olmak zorundaymış. hom ve balan ikiz kardeşlerin başka oynuyabileeği arkadaşları olmadığı için çaresiz yarışmaya katılamamışlar. Bu hikayeyi duyan buts dora’ya hadi biz gidelim ve ikizlere eşlik ederek oyunun adil bir şekilde oynanmasını sağlıyalım der. Dora’da hemen bu teklifi kabul eder ama bunun için kitabın içine sıçramaları gerekmektedir. Dora ve buts zıplıyarak kitabın içine girerler ve maya krallığına giderler. Bakalım dora ve buts bu hileyi bozup hom ve balan’ın takımını şampiyon yapabileceklermi? Hep birlikte izleyip görelim.

Bir önceki yazımız olan Kaşif Dora 73. bölüm özeti - Büyük Kırmızı Tavuk Efsanesi başlıklı makalemizde 73., Bölüm ve Büyük hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum yap
yorumyap
Yorumlar
  1. Raul diyor ki:

    I love that too. When there is nothing saceipl going on and you are just “with” your kids. And you have that flash of “this is precious”just not flashy. Truly Delighful.

  2. eda diyor ki:

    OLLEY KAZANDIM!Cok guzel bir cizgi filmdi.Bence tum cocuklar bir kerede olsa dorayi izlemeli…..

Yorum Yapın